ATAKUM KOLEJİ
Etkinlikler

T.C.

ÖZEL ATAKUM KOLEJİ ORTAOKULU

GEZİ PLANI

Gidilecek Yer    : ANKARA (Afiş Hazırlık Aşamasındadır)

Üstlenici Firma : IŞINER TURİZM (TÜRSAB belgeli firmadır.)

Firma Yetkilileri: (Tuğba Hanım: 0 542 454 77 10 Elif Hanım: 0 533 054 05 55)

Kafile Başkanı  : Kubilay ALBAYRAK

Tarih                 : 10 Kasım 2018

Hareket Saati   : 9 Kasım Cuma gününü 10 Kasım Cumartesi gününe bağlayan gece yarısı.

Dönüş Saati      : 10 Kasım Cumartesi gününü 11 Kasım Pazar gününe bağlayan gece yarısı.

Etkinlikler :

* 9 Kasım Cuma gecesi Samsun’dan hareket.

* Ankara’da kahvaltı.

* Anıtkabir ziyareti. 09.05 saatinde siren çalarken orada olmayı planlıyoruz. Devlet töreninin durumuna göre ziyaret öğleden sonraya da kalabilir.

* Birinci Meclis Ziyareti

* İkinci Meclis ziyareti

* Anadolu Medeniyetler Müzesi gezisi.

* Etnografya Müzesi gezisi (Zaman kalırsa yapılacak.)

* Nata Vega Outlet (Akvaryum) gezisi. (Bu alışveriş merkezinin en alt katında çok büyük bir akvaryum bulunmaktadır. Öğrenci 16 yetişkin 20 tl dir. Fiyata dahil olmayan tek etkinlik budur. Bu yer Samsun yolu üzerindedir. Burada 2 saate yakın serbest zaman verilecektir. Dileyenler akvaryumu gezip, en üst kattaki lokantalarda akşam yemeği de yiyebilirler.)

Beslenme : Yol boyunca araçlarda araç içi ikram verilecektir. Sabah kahvaltısı fiyata dahildir. Ancak bu kadar kalabalık bir grupla her an her yerde yemek yenemeyeceği için hamarat annelere güveniyoruz . Sarma, poğaça, börek vs yapıp yanımıza alabiliriz. Transferler sırasında öğlen atıştırarak geçireceğiz. Akşam yemeği için ise isteyenler yanlarına aldıkları beslenmeleri yiyebilir. İsteyenler Nata Vega’da geçirilecek serbest zamanda akşam yemeğini yiyebilirler.

Kıyafet : Anıtkabir ziyaretimiz sırasında okulumuz için yaptırmış olduğumuz arkasında logomuz bulunan ve önünde kalp üzerinde Atatürk siluetli Ay Yıldız bulunan t-shirt giyilecektir. Hava soğuk olacağı için bu t-shirtlerin altına düz siyah kazak giyebiliriz. Bu t-shirte sahip olmayan çocuklar ve veliler için yeterli sayıda sipariş verilmiştir. Öğrencilerimize birer adet verilen bu t-shirtlerin ekstra alımları 35 tl olup, geziye katılan hem öğrencilere hem velilere 20 tl karşılığında verilecektir. Bizim kdv hariç toptan alım fiyatımız 27 tl dir. Şeffaflık adına paylaşmak istedim.

Katılım Sayısı : Gidilecek araçlar 55 – 45 ve 35 kişilik 2017 ve 2018 model lüks ve rahat araçlardır. Araçlar sayıya göre belirlenecektir.

Haberleşme : Katılıp katılamadığınızı, ve katılıyorsanız kaç kişi gelmek istediğinizi lütfen okulumuzu arayarak 0362 400 400 8 nolu telefondan Eda ÖZDİN’e sınıf, isim ve kişi sayısı olarak bildiriniz. Bizim isteğimiz veliler ile de bir kaynaşma ve tanışma olması açısından her öğrencinin bir velisinin de geziye katılmasıdır. Ancak gelemeyen veliler çocuklarını bize gözü kapalı emanet edebilir. Bir evden iki velinin gelmek istemesi durumunda sayıyı bildirirken bir çocuk bir veli olarak bildiriniz. Müsait olursa bir kişi daha istiyoruz diye opsiyon belirtiniz. Sayının 125 ve altında kalması durumunda opsiyon değerlendirmeye alınacak ve geziye bir aileden iki veli katılabilecektir. Bunun gerekçesi şudur. 130 kişiyi aştığımızda 4 otobüs olmak zorunda. Ve o kadar kalabalık olduğumuz zaman kahvaltı problem olacak, müze girişlerinde çok sıra beklenecek zaman kaybı olacak. Geziye katılamayacak ancak öğrencisini göndermek isteyen veliler için iletişim numaraları geziye çıkmadan önce sizlere bildirilecektir. Her 10 öğrenci için 1 öğretmen görevlendirilecektir. Öğretmen görevlendirmelerinde sınıf rehber öğretmeni olduğu sınıftan geziye katılan öğrenciler için o sınıfın rehber öğretmeni görevlendirilecektir.

Ücretlendirme : Bir kişi 175 tl ödeyecektir. (Ankara’ya gidiş dönüş otobüs bileti 140 tl dir. Piyasa araştırması yapılmıştır. Ulaşıma ek olarak rehberlik, sigorta ve kahvaltı hizmeti de alınacaktır.) 7 yaş ve altındaki çocuklar için %15 indirim uygulanacaktır. Bu ücretler ve indirimler Işıner Turizm tarafından belirlenmiştir.

Ücrete Dahil olan hizmetler: Ulaşım /Rehberlik Hizmeti /Araç içi ikramlar/ Kahvaltı /Seyahat sigortası

Ekstra ödenecek ücretler : Akşam yemeği / Nata Vega Akvaryum ziyareti / T-shirt (opsiyonel)

NOT: Lütfen bu bilgileri dikkatlice okuyarak 27 Ekim Cumartesi günü saat 12:00 a kadar katılım durumunuzu bildiriniz. Katılımın 125 kişiyi aşması durumunda gezi kontenjanı kapatılacaktır. Bu nedenle son dakikaya kalmamaya çalışınız. Ücretlerin ne şekilde ve nereye ödeneceği bilgisi daha sonra verilecektir. İlk etapta izin işlemlerinin başlaması için acilen sayıyı belirlememiz gerekmektedir.

Saygılarımla.

                                                                                                                  Z. Kubilay ALBAYRAK

                                                                                                                           Müdür